قوانین عمومی و عضویت در سایت

شبکه تسهیل تجارت الکترونیک دی اچ ال مارکت، با سرلوحه حسن نیت و با هدف رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار مجازی و برقرای ارتباط فروشنده و خریدار با رعایت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، مطابق مواد ۱۰و ۲۱۹ قانون مدنی ایران و با رعایت قانون تجارت الکترونیکی، بر اساس تعامل مشترک و حسن نیت و مفاد ذیل اقدام به ایجاد شبکه تسهیل تجارت الکترونیک و برقرای رابطه قانونی بین فروشندگان و خریداران کالا می نماید. عضویت در این سایت و سایر وبگاههای شبکه تسهیل تجارت الکترونیک دی اچ ال مارکت به منزله قبول شرایط و ضوابط اعلامی این شبکه از جمله مفاد ذیل و الزام به رعایت آنها می باشد. 

ماده ۱ : تعاریف 
 شبکه تسهیل تجارت الکترونیک دی اچ ال مارکت : 
شخصیت حقوقی خدماتی است که به منظور تسهیل تجارت الکترونیک، اقدام به زیرساخت الکترونیک و سازوکارهای لازم به منظور برقراری ارتباط بین خریدار و فروشنده انموده است. 
سایت و وبگاههای دی اچ ال مارکت :
 بستر الکترونیکی است که در آن فروشندگان اقدام به عرضه و ارایه محصولات و خریداران اقدام به ثبت سفارش و خرید کالا به صورت الکترونیکی و مجازی می نمایند. این بستر الکترونیک تحت وبگاههای DHLmarket.ir  , DHLmarket.com , DHLfarm.ir , DHLfarm.com , DHLmed.com  و سایر دامنه های دیگری است که به شبکه تسهیل تجارت الکترونیک دی اچ ال مارکت وابسته یا این شبکه مالک عین یا منافع آنها می باشد. 
 در این ضابطه نامه به اختصار شبکه تسهیل تجارت الکترونیک دی اچ ال مارکت به اختصار، “دی اچ ال مارکت ” نامیده می شود. 
 ماده ۲ : طرفین قرارداد
طرف اول : شبکه تسهیل تجارت الکترونیک دی اچ ال مارکت به نشانی اینترنتی www.dhlmarket.ir  که از این پس به اختصار “دی اچ ال مارکت” نامیده می شود. 

ماده ۳ – عضویت در سایت :

برای خرید در سایت dhlmarket یا هر یک از سایت های وابسته یا در اختیار دی اچ ال مارکت ، لازم است  فرم عضویت به طور کامل و دقیق و با اطلاعات صحیح توسط متقاضی کامل و  پر شود. بعد از قبول شرایط دی اچ ال مارکت و موافقت قوانین عمومی و عضویت در سایت کاربران می توانند، نسبت به ثبت سفارش و  خرید های خود اقدام نمایند.

تبصره 1 ) کاربر باید اطلاعات پستی درخواستی را به‌ طور صحیح در فرم ثبت نام اعلام کند و مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و فروشگاه dhlmarket هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد. صحت این اطلاعات به این دلیل دارای اهمیت است که سفارش های کاربر به آدرسی که وی در فرم ثبت نام اعلام کرده ارسال خواهد شد.

تبصره 2 ) کاربر نباید در سایت ( نظرات و پیشنهادات) اظهاراتی را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین بحث و نظرهای غیر مرتبط با سایت هیچ کدام منتشر نخواهد شد .چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، از همکاری با فروشگاه محروم و تصفیه حساب کامل در صورت بدهی طرفین به یکدیگر سریعا انجام خواهد شد.

ماده۴– ثبت سفارش :

قوانین خرید اینترنتی از فروشگاه dhlmarket بروز رسانی می شوند و خریداران گرامی موظف اند قبل از ثبت هر سفارش، از کلیه قوانین جدید در این بخش مطلع باشند.

تبصره ۱ ) دقت در خرید کالا و توجه به مشخصات کالای مورد سفارش به عهده خریدار می باشد، لذا قبل از تایید سفارش موارد مذکور را به دقت بررسی نمایید. همچنین قبل از تحویل گرفتن کالا از صحت کالای ارسالی اطمینان حاصل نموده و در صورت بروز مشکل با شماره های پشتیبانی ذکر شده در سایت تماس حاصل نمایید.

تبصره ۲ ) قیمت های محصولات موجود در وب سایتdhlmarket  و شعب حضوری به روز و یکسان می باشند و قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش ‌­فاکتور منظور گردیده است، معتبر می باشد اما به دلیل نوسانات قیمت ارز امکان تغییر آن وجود دارد که از این بابت خریدار متعهد به پرداخت تفاوت قیمت خواهد بود و در صورت کاهش قیمت، فروشگاه dhlmarket تفاوت را عودت خواهد داد.

تبصره ۳ ) پس از هر ثبت سفارش در سیستم، ایمیل و پیامک تایید ثبت سفارش به همراه شماره فاکتور برای مشتریان ارسال می شود.

تبصره ۴ ) پس از ثبت هر سفارش در صورت لزوم طی یک تماس تلفنی با مشتری صحت و تائید سفارش از وی گرفته خواهد شد. لذا خواهشمند است اطلاعات شماره تماس خود را به طور صحیح در فرم های مربوطه وارد نمایید و از ثبت سفارش های غیر واقعی بپرهیزید.

تبصره ۵ ) ثبت سفارش و خرید های عمده باید با هماهنگی قبلی با فروشگاه انجام شود و در صورت ثبت سفارش بدون هماهنگی، تصمیم در مورد پردازش یا لغو آنها در اختیار فروشگاه اینترنتی مارکت می باشد.

ماده ۵ – پرداخت هزینه :

 دریافت مبلغ سفارش های ثبت شده از دو طریق پرداخت آنلاین و پرداخت در محل (فقط برای مشتریان تهران) صورت می پذیرد.

تبصره ۱ ) در حال حاضر هیچگونه مالیاتی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده محاسبه نمی گردد و خریدار تنها بهای کالای خریداری شده را بدون مالیات پرداخت می نماید.۵

ماده ۶ – ارسال سفارش :

سفارش های ثبت شده در وب سایت فروشگاه اینترنتی مارکت پس از تاییدیه مشتری آماده ارسال و تحویل خواهد شد.

تبصره ۱ ) کلیه سفارشات dhlmarket بالاتر از ۵۰۰ هزارتومان ( تهران و شهرستان ها ) به صورت کاملا رایگان ارسال خواهند شد و برای سفارشات زیر این مبلغ هزینه ثابت ۱۵۰۰۰ تومان برای ارسال کالا لحاظ خواهد شد. این هزینه برای کالاهای بالاتر از ۵۰۰ گرم مطابق هزینه های شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ، افزایش خواهد یافت.

تبصره ۲ ) در صورتی که سفارش از شهرستان باشد، فقط به صورت آنلاین قابل پرداخت می باشد. لازم به ذکر است هر گونه تاخیر و کم کاری از جانب شرکت پست در ارسال سفارش قابل پیگیری می باشد.

همچنین مشتریان می توانند روند ارسال سفارش را در سایت پست جمهوری اسلامی از طریق کد رهگیری مرسوله که در حساب کاربریشان ثبت شده پیگیری نمایند.

تبصره ۳ ) سفارش های تهران توسط همکاران پیک فروشگاه دی اچ ال مارکت پس از رسیدن کالا از مبداء به دفتر توزیع تهران، برای مشتریان ارسال خواهد شد و زمان ارسال و تحویل توسط پیک فروشگاه با ایشان هماهنگ خواهد شد. اگر مشتری به هر دلیلی نتواند سفارش را تحویل گیرد همکاران پشتیبان برای هماهنگ کردن زمان ارسال بعدی با مشتری تماس می گیرند و همچنین هزینه ارسال مجدد برای بار دوم به عهده مشتری می باشد.

تبصره ۴ ) در صورتی که سفارش از تهران باشد، کالا در روز و بازه زمانی مشخص شده از سوی dhlmarket تحویل داده خواهد شد.۶

ماده ۷ – تعویض سفارش : 

فروشگاه dhlmarket تحت قوانین مشخص شده سفارشات را تعویض می کند در بخش شرایط تعویض می توانید قوانین را مشاهده نمایید.

تبصره ۱ ) سفارش های شهرستان توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ارسال می شوند، اگر مشتری به هر دلیلی نتواند سفارشی را تحویل بگیرد برگشت می خورد و همکاران پشتیبان جهت هماهنگی برای ارسال مجدد سفارش با مشتری تماس گرفته و هزینه ارسال مجدد برای بار دوم با مشتری می باشد.

تبصره ۲ ) محصولات با عنوان اکسسوری، لوازم شخصی برقی، لگ و ساپورت، سوتین ، نیم تنه ، روتختی ، بالشت ، اسباب بازی  لباس زیر و حوله و پتو به علت مسائل بهداشتی تحت هیچ شرایطی قابل تعویض نیستند

تبصره ۳ ) تعویض کالا تنها در شرایطی انجام خواهد شد که محصول ارسالی کاملا سالم باقی مانده و استفاده نشده باشد ، بوی عطر یا بدن را نگرفته باشد و تگ کالا روی محصول وجود داشته باشد، همچنین به طور کامل در بسته بندی ارسالی dhlmarket قرار گرفته باشد.

تبصره ۴ ) در صورت هر گونه مغایرت احتمالی اجناس خریداری شده که در فاکتور مشتری و فروشگاه موجود است و محصولی که برای کاربر ارسال می شود پس از احراز موضوع، کلیه هزینه های ارسال و تعویض به عهده فروشگاه بوده و فروشگاه در بازگشت و تعویض سفارش مذکور متعهد می باشد.

تبصره ۵ ) در صورت تمایل به تعویض محصولاتی که در هنگام حراج تهیه شده اند توجه داشته باشید که قیمت در نظر گرفته شده برای دریافت اجناس دیگر همان قیمت پرداختی در زمان حراج می باشد .

تبصره ۶ ) چنانچه درخواست تعویض کالایی را دارید، که دارای کالای هدیه می‌باشد، در صورت استفاده از کالای هدیه یا عدم رعایت نکات شرایط برگشت کالا، مبلغ کالای هدیه از مبلغ کل کسر می‌گردد.

تبصره ۷ ) محصولات فروخته شده در پک محافظ، به علت نکات بهداشتی و تماس مستقیم با پوست، هیچ گونه تعویضی ندارند .

تبصره ۸ ) فاکتورهای تعویضی قابلیت تعویض مجدد ندارند

تبصره ۹ ) در صورت بروز هرگونه خطا توسط dhlmarket در خصوص درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت و یا مواردی مانند منع قانونی، مصوبات جدید، نوسانات ارزی، منع واردات کالاهای وارداتی و سایر مواردی که به هر نحو دسترسی، تهیه، وارد نمودن، ارسال و تحویل کالاهای خریداری شده توسط کاربران را غیرممکن می سازد، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای وبسایت dhlmarket محفوظ است و مشتری این حق را به dhlmarket   می دهد.  وبسایت در اسرع وقت وجوه دریافتی و پرداخت شده را طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری عودت و به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز می‌نماید. بدیهی است مشتری با ورود به سایت dhlmarket می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت

ماده ۸– تحویل سفارش :

 تحویل گیرنده کالا و یا نماینده ایشان(با ارائه ی کارت شناسایی) باید در هنگام تحویل کالا در محلی که آدرس آن را در فرم اطلاعات مربوط به ثبت سفارش اینترنتی پر کرده است حضور داشته باشد و کالا را شخصا تحویل گیرد. در صورت عدم حضور تحویل گیرنده در محل ، کالای مورد نظر با هماهنگی واحد پشتیبانی مجددا ارسال خواهد شد .

تبصره ۱ ) در صورتی که در دریافت سفارش خود با تاخیر نامعقولی مواجه شدید حتما با ما تماس بگیرید و از ثبت مجدد سفارش، جدا خودداری کنید .

تبصره ۲ ) لطفا با سایر اعضای خانواده یا محل کار خود هماهنگ کنید تا در صورت عدم حضور شما بسته را تحویل گرفته و هزینه آن را بپردازند – در غیر این صورت بسته برگشت داده می شود.

تبصره ۳ ) مشتریان تهرانی که سفارش خود را از طریق پیک تحویل می‌گیرند، در نظر داشته باشند که تحویل کالا در درب منزل انجام می‌شود و پیک dhlmarket وارد فضای داخلی ساختمان، مشاعات آن یا واحد مربوطه نخواهد شد.

ماده ۹ – تعویض کالا :

 چنانچه کالای خریداری شده با محصولی که برای مشتری ارسال شده مغایرت داشته باشد در صورت هرگونه اشتباه از طرف فروشگاه کالای ارسالی بدون تحمیل هیچ گونه هزینه ای به مشتری مشروط به اینکه پلمپ و برچسب امنیتی محصول مخدوش نشده باشد تعویض خواهد شد.

تبصره ۱ ) در صورتی که خود مشتری بعد از دریافت سفارش خواهان این باشد که محصول خود را با کالایی دیگر تعویض کند به شرط باز نشدن پلمپ کالا، تعویض صورت می‌گیرد.

به این صورت که برای مشتریان در تهران دریافت کالای برگشتی فقط از طریق پیک dhlmarket  و با هماهنگی قبلی واحد پشتیبانی انجام می گیرد و مشتریان واقع در مناطق دیگر نیز سفارش را برای شرکت dhlmarket  ارسال کرده و رسید هزینه پرداختی را در بسته ارسالی قرار می دهند.

در صورت انصراف از خرید یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط بخش کنترل کیفی، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

بعد از تایید کارشناس مبنی بر باز نشدن پلمپ و سالم بودن محصول، هزینه ارسالی به حساب واریز کننده عودت داده می شود.

تبصره ۲ ) کلیه کالا هایی که در پروموشن های dhlmarket ارائه می شوند قابل تعویض و مرجوع نمی باشند.

ماده ۹ : ارتباط با فروشگاه :

 هرگونه ارتباط و تماس با فروشگاه dhlmarket فقط و فقط از طریق راه های ارائه شده در بخش تماس با ما امکان پذیر می باشد. شماره های تماس و سامانه پیام کوتاه این فروشگاه صرفا شماره های ذکر شده در این سایت هستند که با مراجعه به بخش تماس باما می توانید آن ها را مشاهده کنید.

ماده ۱۰: فروش زیورآلات :

زیورآلات به دلیل مسائل بهداشتی به هیچ عنوان قابل تعویض نیستند.

تبصره ۱ ) هنگام خرید زیورآلات از فروشگاه اینترنتی dhlmarket ، به یاد داشته باشید که تمامی زیورآلات از برندهای ایرانی ، ترک  و دیگر برندهای معتبر دنیا بوده و از بهترین ها انتخاب شده، زیورآلات اصلی دارای گارانتی معتبر ، رنگ و … می باشند و زیرو آلات دست ساز و ایرانی از بهترین تولید کنندگان و هنرمندان تامین و مورد تایید دی اچ ال مارکت می باشد.